Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 11.49 PLN

Podkolanówki Aries Avicenum 360  ze srebrem antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym AVICENUM 360 to produkt zdrowotny II klasy kompresji, który wspomaga prawidłowe ustawienie zastawek żylnych, stabilizuje krążenie krwi i jest istotnym elementem terapii uciskowej. Prawidłowe działanie wyrobów Avicenum 360 jest kontrolowane i certyfikowane przez prestiżowy niemiecki instytut Hohenstein.

 Ciśnienie w okolicy kostek dla podkolanówek Aries Avicenum 360 wynosi 23 – 32 mmHg i zmniejsza się w górę.

Dodatkowo podkolanówki Aries Avicenum zawierają aktywne jony srebra, które zapobiegają rozmnażaniu się mikroorganizmów (pleśni i bakterii); Jony te przenikają przez ścianę komórkową mikroorganizmów i ograniczają dostęp tlenu i substancji odżywczych dzięki czemu skutecznie zapobiegają ich rozmnażaniu się oraz powstawaniu kolonii, które są często odporne na zwykły cykl prania. Aktywne jony srebra zwiększają higieniczność i trwałość wyrobu jednocześnie nie wprowadzając do niego nanosrebra. Jest to bardzo istotne ponieważ nanosrebro może negatywnie wpływać na nasz organizm.

- Grubość: 360 DEN Lycra
- Skład 60 % Nylon, 40 % Lycra ®
- Ucisk w okolicach kostki 23 - 32 mmHg

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Pomiary wykonujemy od wewnętrznej strony nogi, w pozycji stojącej, wyprostowanej. Długość mierzymy stojąc boso na podłodze. W przypadku podkolanówek wykonujemy następujące pomiary:

- obwód tuż nad kostką (b)
- obwód ok. 4cm pod kolanem (d)
- wysokość czyli odległość od podłoża do punktu d (D)

Rozmiar wybieramy od dołu czyli patrzymy najpierw na obwód nad kostką a później obwód pod kolanem. Kolejność ta wynika z tego, że największa kompresja jest właśnie w okolicy kostki.

Jeżeli masz problem z doborem rozmiaru skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać właściwy produkt.

tabela rozmiarów dla pończoch i podkolanówek Aries Avicenum 360 DEN

Polecamy