loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Hallufix
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 119,00 PLN
Wysyłka od: 11.49 PLN
Produkt dostępny!
 • Gwarancja: 12 miesięcy
 • Realizacja zamówienia: 24 godzin

Polecamy
 • Opis produktu

Hallufix

Rozmiar: uniwersalny - można stosować na prawą lub lewą stopę.

Materiał antyalergiczny 

Kolory: biały

Komplet zawiera:
1. Aparat z przegubem i szczelinami do regulacji rozmiaru - aparat na prawą lub lewą stopę (1 sztuka) - zapakowane w oryginalne opakowanie.
2. Opaska na duży palec.
3. Opaski na śródstopie.
4. Pelota.

Koślawe paluchy tzw. haluksy to zwyrodnienie w części promienia stopy. Dolegliwość ta pojawia się częściej u kobiet niż u mężczyzn i zaniedbana powoduje skrzywienia w stopach kobiet. Niektórymi z przyczyn powstawania haluksów są m.in. otyłość, uwarunkowania genetyczne oraz płaskostopie poprzeczne. Nie wolno zaniedbywać takich symptomów jak ból w okolicy stopy, ponieważ może to świadczyć o chorobie jaką są haluksy tzw. koślawe paluchy. W takim przypadku zaleca się wizytę u lekarza, w celu postawienia właściwej diagnozy.

Hallufix łączy w sobie kilka funkcji.

Najistotniejszą z nich jest aktywne korygowanie zniekształcającego ustawienia palucha, dzięki zastosowaniu unikatowego systemu zawiasowego. Umieszczona od strony podeszwowej pelota metatarsalna wysklepia przodostopie i zapobiega pogłębianiu się płaskostopia poprzecznego. Szeroka opaska na śródstopie zbliża kości śródstopia i wspomaga działanie korekcyjne.
Maksymalnie uproszczony system zakładania aparatu, zapewnia pełen komfort użytkowania, a jego unikatowa konstrukcja umożliwia stosowanie go z większością modeli obuwia.

Opatentowany system szyny Hallufix powinien być stosowany zarówno zapobiegawczo, w przypadku łagodnego i umiarkowanego zapalenia kaletki, ale również w pooperacyjnej rehabilitacji. Naukowe testy wykazują, iż aparat korekcyjny opóźnia proces zniekształcania dużego palca, co niejednokrotnie prowadzi do uniknięcia operacji. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nawracających zapaleń stawów, a także jest sposobem na uniknięcie zwyrodnieniowej choroby stawów.

Hallufix jest również alternatywnym rozwiązaniem dla sztywnej szyny stosowanej po operacji, która nie pozwala na swobodne poruszanie się. Dzięki stabilizacji śródstopia i dynamicznemu prowadzeniu palca jest komfortowym środkiem rehabilitacyjnym.

Polecamy